Żelowy manicure – najważniejsze informacje

Metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się obecnie coraz większa popularnością. Jakie są przyczyny tego stanu rzeczy? Jak prezentują się zalety takiej metody? Jak wygląda jej przewaga w stosunku do innych metod zdobienia paznokci obecnych teraz w salonach? O tym wszystkim będzie pokrótce poniżej….

Na czym polega metoda żelowa zdobienia paznokci?

Przede wszystkim warto jednak w ogóle powiedzieć, na czym polega taka żelowa metoda zdobienia paznokci. Otóż zasadniczo nie jest to specjalnie trudne zadanie. Stosuje się tutaj specjalne żele, których jednak nie można mylić z lakierami używanymi w hybrydzie.

Żele do paznokci charakteryzują się trwałością. Trzeba je także utwardzać w lampie UV, niemniej jednak zachowują wówczas swój wyjątkowy czar przez okres spokojnie do 4 tygodni. Zasadniczo żel nakładany jest trzy razy na paznokcie, w tym do drugiego razu modeluje się go albo nakłada na tips.

Jak przedstawiają się zalety metody żelowej zdobienia paznokci?

Przede wszystkim właśnie jest to metoda, która umożliwia bardzo ładne wydłużenie płytki paznokcia, czy to na szablonie czy na tipsie. Dodatkowo otrzymany w ten sposób efekt jest naprawdę naturalny, zatem nikt wcale tak łatwo nie rozpozna, że nie jest on dziełem natury, lecz kosmetyczki.

Warto jeszcze dodać, że za pomocą żelu można nawet uratować na wesele czy inną okoliczność bardzo krótkie i wyszczerbione paznokcie. Ponadto taki manicure nie powinien osłabić w żaden sposób naturalnej płytki paznokcia.

Jak wygląda żelowe zdobienie paznokci na tel innych metod?

Dzisiaj w zasadzie można zdobić paznokcie na naprawdę różne sposoby. Generalnie jednak najbardziej popularne są trzy metody – żelowa, hybrydowa oraz akrylowa. Jak prezentuje się metoda żelowa w stosunku do tych pozostałych dwóch?

Otóż metoda żelowa zdobienia paznokci ma tą przewagę nad hybrydą, że trzyma się dłużej. Hybryda bowiem prezentuje się w porządku przez mniej więcej dwa do trzech tygodni, żel zaś wystarcza na dłużej. Co więcej jednak metoda żelowa też umożliwia przedłużenie płytki, co w przypadku hybrydy teoretycznie jest możliwe, ale nie jest proste do przeprowadzenia i wcale za długo się nie trzyma. Jak zaś prezentuje się żel na tle akrylu? Otóż wytrzymałość jest podobna, jednak żel cechuje to, że łatwiej jest go nałożyć oraz następnie ściągnąć. Nie osłabia także tak bardzo paznokci. Co więcej – naprawdę naturalnie wygląda, czego nie można powiedzieć o akrylu.

Podsumowując – metoda żelowa manicure ma naprawdę wiele zalet, które warto rozważyć.

https://wtrawiepiszczy.com.pl https://lashplicity.com https://mhe-spu.org