Zalety i wady prefabrykowanych ścian betonowych

Prefabrykowane ściany betonowe stały się materiałem, po który sięga coraz więcej firm budowlanych oraz klientów indywidualnych. Niektórym ścianki te kojarzą się z PRL-em, innym – z nowoczesnym i szybkim wznoszeniem konkretnych obiektów. Prefabrykowane ścianki mają więc swoich zwolenników i przeciwników. Dlatego też, warto przyjrzeć im się znacznie bliżej.

Zalety prefabrykowanych ścian betonowych

Odkąd ściany prefabrykowane wróciły do łask, coraz więcej inwestorów po nie sięga na swoich budowach. Dlaczego? Posiadają sporo zalet. Między innymi: dzięki nim szybciej można ukończyć budowę (ich montaż nie jest czasochłonny, nie zajmuje wiele godzin), do ich ustawienia nie jest wymagany spory zespół robotników – tym samym można zaoszczędzić również na zatrudnionych pracownikach. Kolejnym plusem jest fakt, że montaż takich ścianek mód odbywać się w każdych warunkach – jest to materiał odporny na różnorodne warunki atmosferyczne. Ponadto, takie ściany można montować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów, które już są wykończone. Wiele osób docenia także je za precyzję ich wykonania – ściany te są zgodne z zamawianymi wymiarami i idealnie gładkie.

Wady

W większości przypadków do postawienia takich ścian wymagany jest dźwig, dlatego też firmy, które nie dysponują takim sprzętem na co dzień – muszą do postawienia tych ścianek go wynająć (co wiąże się z dodatkowymi kosztami). Dla wielu fachowców oraz klientów indywidualnych, którzy chcą zakupić owe ściany, minusem jest fakt, iż występują one już w konkretnych rozmiarach. Dla osób tworzących budynki o niestandardowej powierzchni to znaczny problem. Niektórzy zarzucają tym ścianom, iż są za cienkie, a ich izolacyjność akustyczna znacznie gorsza.

Podsumowanie

Jak wynika z powyższego, prefabrykowane ściany betonowe mają tyle samo zalet, jak i wad. Jedno jest jednak pewne, skoro tylu fachowców na całym świecie sięga po ten asortyment – musi się on sprawdzać w różnorodnych obiektach. Do ich kupna zachęca wiele czynników: niska cena, łatwy dostęp oraz możliwość zastosowania ich praktycznie w każdym miejscu. Samo fachowcy przyznają, iż gotowe ściany ratują inwestycje w wielu przypadkach. Można je stosować bowiem nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale takich miejscach jak np. hale magazynowe, hale sklepowe, obiekty tymczasowe, jak i te na stałe. Jest to tak trwały i mocny materiał, który spokojnie w dobrej kondycji pozostanie przynajmniej kilkadziesiąt lat.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.