Wybieramy wózek dziecięcy

Idealny wózek dziecięcy jest dopasowany do wieku malucha, pozwala na jego bezpieczne transportowanie, ale również jest towarzyszem codziennych spacerów, pozwala na wspólne poznawanie świata. Szeroki wybór wózków dziecięcych sprawia, że wielu rodziców czuje się przytłoczonych nadmiarem informacji i opiniami użytkowników. Jaki model wybrać, aby mieć pewność jego trwałości?

Wózek wykonany z materiałów o podwyższonej jakości

Materiały są tym, co powinno interesować nas najbardziej podczas kupna wózka dziecięcego. Współcześnie producenci tacy jak Espiro.pl proponują nam wózki oparte na aluminiowych stelażach – taki stelaż jest niezwykle lekki, co przekłada się na finalną wagę produktu. Istotne są również koła: w najlepszych modelach mogą być one piankowe lub pompowane. Koła piankowe odznaczają się wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Na uwagę zasługują również materiały wierzchnie: siedzisko, budka tworzone są z tworzyw o gęstym splocie, często również odpornych na promieniowanie UV. Oznacza to, że dziecko jest doskonale chronione przed słońcem, deszczem.

Wózki spacerowe czy 3w1?

Najczęstszym pytaniem zadawanym przez młodych rodziców jest: co wybrać? W przypadku wózków spacerowych mamy do czynienia z lżejszą konstrukcją, którą możemy wykorzystywać przez cały rok. Wózki takie zalecane są dla dzieci po ukończeniu 6 miesiąca życia.

Wózki 3w1 to opcja dla osób pragnących wybrać wózek, który będzie służył przez kilka lat. W przypadku modeli 3w1 do dyspozycji mamy 3 wymienne elementy: gondolę, nosidło i siedzisko. Są one wymieniane wraz z rozwojem dziecka. Siedzisko posiada wszelkie niezbędne zabezpieczenia: pasy bezpieczeństwa, regulowany podnóżek, barierkę. Wózki 3w1 uzupełniane są również o szereg dodatkowych produktów: torby na zakupy, folie przeciwdeszczowe, śpiworki.

https://ccf-cccv.org/slodycze-w-codziennej-diecie/ https://etapolska.pl/prosta-gielda-do-opanowania/ https://nuiworld.net/kto-powinien-wybrac-stroj-kapielowy-decyzja-ktora-jest-wazniejsza-niz-sie-wydaje/