Wybieramy sprytne meble do małych pomieszczeń

Urządzenie malutkiej kawalerki może wydawać się ciężkim zadaniem. W szczególności, jeżeli będziemy chcieli uniknąć zagracenia powierzchni. Wystarczy jednak, że wybierzemy sprytne meble do małych pomieszczeń, dzięki czemu zyskamy dużo powierzchni oraz miejsca do przechowywania.

Jak wybierać sprytne meble do małych pomieszczeń?

Wybierając sprytne meble do małych pomieszczeń stawiajmy przede wszystkim na funkcjonalność. Łączmy kilka mebli w jedno, dzięki czemu uda nam się zaoszczędzić sporo miejsca. Duża kuchnia zamiast zajmować kilkanaście szafek może być połączona w jedną, bardzo zgrabną i kompaktową szafę, dzięki czemu uda nam się tam schować wszystkie potrzebne w kuchni rzeczy. Stawiajmy na łóżko, które w ciągu dnia będzie mogło całkowicie…zniknąć w ścianie. Nie zapominajmy, że łóżko zajmuje zawsze bardzo dużo miejsca. Warto więc zadbać o to, aby za dnia nie ograniczało naszej przestrzeni do funkcjonowania. 

Mieszkanie z dwoma pokojami

Czy z małej kawalerki można zrobić mieszkanie z dwoma pokojami? Jak najbardziej, jeżeli wybierzemy sprytne meble do małych pomieszczeń lub postawimy na przeszklone drzwi lub ścianki działowe. Można wykorzystać dużą meblościankę do przedzielenia pomieszczenia na dwoje. Lepszym wyborem będą jednak szklane drzwi, dzięki czemu nie będziemy ograniczali światła dostającego się do drugiego pomieszczenia(w szczególności, kiedy w kawalerce jest tylko jedno okno). Szkło to bardzo tani materiał budowlany świetnie pozwalający na zaaranżowanie bardzo malutkiej powierzchni.

https://holard.net Nowoczesny przedpokój meble