Ubezpieczenie samochodu – o czym musimy pamiętać?

Własny samochód to olbrzymia wygoda, szczególnie kiedy mieszkamy poza centrum dużych i średnich miast. Pojazd pozwala nam na sprawne przemieszczanie się pomiędzy domem, pracą, szkołą, umożliwia zrobienie dużych zakupów bez konieczności samodzielnego ich dźwigania do domu. Samochód pozwala nam też na swobodne podróżowanie i samodzielnie planowanie wakacji. Jak dbać o nasz samochód, aby służył nam jak najdłużej?

Ubezpieczenie – obowiązek każdego kierowcy

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu. OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie strat powstałych na drodze z naszej winy. Ubezpieczenie OC zakupimy w wybranej przez nas firmie ubezpieczeniowej – zdecydowana większość oferuje ten rodzaj ubezpieczenia. Wysokość OC zależy od wielu czynników: naszego wieku, wieku samochodu, również tego, jak długo posiadamy prawo jazdy. Chcąc znaleźć najlepszą opcję ubezpieczenia OC warto skorzystać z portalu punkta.pl, który wskaże nam atrakcyjne oferty ubezpieczycieli w kraju. Dodatkowo coraz więcej kierowców decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia takie jak AC (assistance), które pozwoli na pokrycie strat wynikających z kradzieży samochodu czy też konieczności prac naprawczych po wypadku.

Regularne wizyty u mechanika

Aby zachować doskonałą kondycję naszego samochodu przynajmniej raz w roku warto odwiedzić mechanika. Obowiązkowe, kontrolne badania wynikające z ustawy to zdecydowanie za mało, aby ocenić jakość i stan pojazdu. Umawiając się z mechanikiem możemy być pewni, że przyjrzy się on z bliska wszystkim, najważniejszym układom w samochodzie i sprawdzi ich jakość. Mechanik podpowie także, na jakie elementy w szczególności zwracać uwagę. Regularne wizyty u mechanika pozwolą na zmniejszenie kosztów związanych z niespodziewanymi naprawami.

Meblościanka młodzieżowa https://polishcourse.pl https://m34.pl