Ubezpieczenie OC – szkody majątkowe i osobowe

Ubezpieczenie OC zapewnia odszkodowanie osobom pokrzywdzonym nie tylko, jeśli chodzi o szkody majątkowe. O swoje prawo do pozyskania finansów warto walczyć również wtedy, jeżeli ma się do czynienia ze szkodami osobowymi. Co jeszcze trzeba wiedzieć na ten temat?

Odszkodowanie dla osób poszkodowanych

Mając na myśli mienie, nie chodzi tutaj tylko o auto, które zostało uszkodzone. Może to być nawet czyjeś ogrodzenie, w które ktoś przez przypadek wjechał, czy też dom. Tak, nawet w takich sytuacjach zadziała ubezpieczenie OC sprawcy. Tak samo, jeżeli ktoś doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu, ponieważ brał udział w wypadku drogowym. Wiele ofiar, które potem muszą zmagać się ze żmudną rehabilitacją, nie są świadome tego, że należą im się pieniądze, jakie mogłyby stanowić dla nich nie lada ulgę. Odszkodowanie należy się również w tym momencie, jeżeli doszło do znacznego pogorszenia się sytuacji na skutek śmierci członka rodziny.

Kiedy nie działa ubezpieczenie OC?

Tak, są nawet takie sytuacje, kiedy odszkodowanie nie będzie się należeć. Ubezpieczenie OC nie zadziała wtedy, jeżeli:

  • szkoda została zrobiona umyślnie,
  • szkoda została spowodowana pod wpływem alkoholu, czy też pod wpływem innych, zabronionych używek,
  • dana osoba nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami,
  • szkoda została spowodowana pojazdem, który wcześniej został skradziony i kierowca miał tego pełną świadomość,
  • sprawca uciekł z miejsca wypadku. 

Jak więc widać – i tak trzeba uważać na to, co robi się na drodze, ponieważ za wszelkie szkody można płacić z własnej kieszeni. 

 

https://godrejmeridien-gurgaon.com/wytrzymale-meble-ogrodowe-jakie-wybrac/ http://nederland-oeso.org/rzeczy-potrzebne-dla-poczatkujacego-jezdzca/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/222-komoda-z-szufladami-dab-sonoma