Taras z pergolą – inspiracje i ciekawe aranżacje

Nowoczesny taras z pergolą to dzisiaj miejsce, gdzie nie tylko odpoczywamy – to przestrzeń, która zmieni nasze życie na lepsze. Taras z pergolą sprawi, że możliwe stanie się organizowanie posiłków na świeżym powietrzu, urządzanie miejsca zabaw dla dzieci. To także przestrzeń, którą pokochają wszyscy domownicy. Jak zaaranżować taras z pergolą?

Innowacyjny taras z pergolą – znajdź odpowiednie meble

Najważniejszym elementem w strefie wypoczynkowej blisko domu są meble – muszą być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, promieniowanie UV. Nowoczesne meble ogrodowe sprawią, że taras z pergolą stanie się miejscem wyjątkowo funkcjonalnym. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się komplety technorattanowe – ich stelaże oparte są na aluminiowych elementach malowanych proszkowo, a wierzch pokryty jest syntetyczna plecionką o nieporowatej powierzchni. W kolekcjach znajdziemy takie elementy jak sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe, fotele wiszące.

Taras z pergolą – czy warto w niego zainwestować?

Decydując się na taras z pergolą przede wszystkim stawiamy na nasz komfort – innowacyjne pergole stawiane przy ścianach to propozycja dla osób, które w jak największym stopniu chcą skorzystać z lata. Taras z pergolą skutecznie ochronie nas przed silnym promieniowaniem UV – pergole tarasowe posiadają dachy wykonane z tkanin technicznych lub też z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. Dachy takie w pozycji zamkniętej uchronią nas także przed… niespodziewanym deszczem! Konstrukcja pergoli opiera się na aluminiowych elementach malowanych proszkowo, co zabezpiecza ją przed działaniem wilgoci i rdzą. Dodatkowo konstrukcja zabezpieczona jest przed silnymi podmuchami wiatru, promieniowaniem słonecznym. Na szczycie pergoli umieszczony jest dach, który w zależności od wybranego modelu może być wykonany z aluminiowych listew lub tez z tkaniny technicznej.