Rehabilitacja za pomocą wibroterapii oscylacyjnej

Nowoczesne metody rehabilitacji pomagają powrócić do sprawności po urazach fizycznych, czy wypadkach, a także udarach. Dzięki wykorzystaniu wibroterapii oscylacyjnej pacjenci szybciej wracają do dawnej sprawności i podnoszą jakość swojego życia. Poniżej dowiesz się więcej na ten temat i sprawdzisz, czym jest wibroterapia.pro – dla lekarzy, rehabilitantów, opiekunów.

 

Czym jest wibroterapia oscylacyjna?

 

Wibroterapia oscylacyjna to metoda rehabilitacji, która wykorzystuje wibracje – drgania. W praktyce przypomina masaż całego ciała lub jego części przy pomocy maty, opaski lub nakładki wibrującej.

 

Jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu o różnym pochodzeniu i nasileniu. Pomaga również odzyskać sprawność po przebytych urazach. Odpowiednio dobrana terapia wibracyjna może być nie tylko wsparciem klasycznych technik rehabilitacji, ale także wiodącą metodą leczenia.

 

Wibroterapia oscylacyjna polega na działaniu falą wibracyjną od góry do dołu. W zależności od schorzenia u pacjenta indywidualnie dobiera się częstotliwość i szybkość drgań.

 

Schorzenia, które leczone są wibroterapią

 

Wibroterapia wykorzystywana jest do leczenia wielu schorzeń układu ruchu. Jednym z nich jest problem ze stawami. Choroba zwyrodnieniowa stawów stała się jedną z chorób cywilizacyjnych, które występują o osób starszych. Wraz z wiekiem pojawiają się problemy z chrząstką, a co za tym idzie kłopoty z poruszaniem się i nasilający się zwłaszcza po wysiłku ból.

 

Z wibroterapii korzystają także pacjenci po przebytych udarach, u których pojawia się spastyczność kończyn. Dzięki ćwiczeniom wibracyjnym udaje im się pobudzić układ nerwowy i mięśniowy do pracy. Wibroterapię poleca się osobom starszym i po przebytych udarach jako działanie profilaktyczne. Dzięki regularnym sesjom wibracyjnym ryzyko wystąpienia udaru maleje.

 

Ćwiczenia wykorzystujące fale wibracyjne pomagają również utrzymać i poprawić sprawność ruchową u dzieci z porażeniem mózgowym. Sesje terapeutyczne wpłynęły pozytywnie także na poprawę koordynacji ruchowej i zmniejszały napięcie mięśniowe.

 

Wibroterapia a odchudzanie

 

Regularne ćwiczenia wykorzystujące wibracje wpłynęły na redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto ruch wibracyjny poprawia jędrność skóry z uwagi na to, że pobudza przepływ krwi i limfy.

 

Wibroterapia może stanowić uzupełnienie odpowiedniej diety i tradycyjnych ćwiczeń fizycznych. Zaś u osób z przeciwwskazaniami do wysiłku fizycznego może być głównym sposobem na walkę z otyłością.

 

https://beesafe.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu/ https://qlime-project.org/mala-sofa-ogrodowa-w-strefie-wypoczynkowej/ https://handbagmonster.com/jaki-kolor-okien-wybrac/