Pergola tarasowa nad naszymi głowami

 

Odpoczynek w ogrodzie czy na tarasie to przyjemność w okresie lata – warto, aby poza wygodnymi meblami ogrodowymi pomyśleć również o skutecznej ochronie przed słońcem. Do niedawna najpopularniejsze parasole ogrodowe wypierane są przez pergole. Pergola tarasowa to ciekawa alternatywa, która wpłynie na odbiór całej przestrzeni wypoczynkowej!

Pergola tarasowa – propozycja dla miłośników nowoczesnego designu

Pergola tarasowa to nic innego jak nowoczesne zadaszenie wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia. Konstrukcja taka może dokładnie wyznaczyć obszar wypoczynkowy i poprawić estetykę tarasu czy ogrodu – projektanci dbają o to, aby konstrukcja była odzwierciedleniem najnowszych trendów.

Pergola tarasowa to konstrukcja modułowa – składa się ona z elementów aluminiowych, malowanych proszkowo, zabezpieczonych przed wilgocią i korozją. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wilgoci i wody deszczowej. Modułowa budowa sprawia, że samodzielnie wzniesiemy konstrukcję bez większego problemu. Uwagę przyciąga dach pergoli – jest on wykonany z aluminiowych listew, które obracają się wokół własnej osi. To my decydujemy o ułożeniu listew – mogą one wpuszczać małą ilość światła pod pergolę lub też całkowicie zamykać dach. Warto dodać, że dach pergoli nie nagrzewa się, więc w jej cieniu panuje komfortowy chłód. Dach pergoli ochroni nas nie tylko przed słońcem, ale i niespodziewanym deszczem!

Pergola tarasowa z dodatkami

Nasza pergola tarasowa może być uzupełniona o szereg dodatków. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się rolety boczne, które skutecznie chronią przed silnymi promieniami zachodzącego słońca, jak również przed silniejszymi podmuchami wiatru. Pergola może posiadać również rolety frontowe lub tylne.

 

 

https://groupe-printco.pl https://goldavocado.pl https://o-kultury.pl