Niezawodne rowery elektryczne Kraków – na jakie opony postawić?

Osoby, które planują kupić nowy rower elektryczny bardzo rzadko kiedy zwracają uwagę na opony, co jest oczywiście dużym błędem. Porządne opony od renomowanego producenta nie tylko zwiększają komfort podczas jazdy, ale co najważniejsze znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Czy rowery elektryczne wymagają specjalnych opon?

W pierwszej kolejności warto wyraźnie zaznaczyć, że rowery elektryczne Kraków nie wymagają specjalnych opon. Pamiętać należy jednak o tym, że w wielu rowerach elektrycznych prędkości są zdecydowanie wyższe niż w przypadku zwykłych jednośladów, dlatego też warto postawić na solidne opony, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.

Do bardzo szybkich rowerów elektrycznych najlepiej nadają się opony z certyfikatem eCe-R75. Opony tego typu ważne są w całej Europie, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można poruszać się pojazdami, które osiągają prędkość 50 km/h. Godne polecenia są także niezawodne opony z certyfikatem ece-r75, które coraz częściej można znaleźć w polskich sklepach rowerowych.

Czym charakteryzują się profesjonalne opony?

Profesjonalne opony z tzw. „wyższej półki” różnią się od tradycyjnych opon przede wszystkim mieszanką gumy. Rowery elektryczne Kraków bardzo często wykorzystywane są do długich przejazdów, dlatego też trwałość opon powinna być priorytetem.

Profesjonalne opony mogą pochwalić się również doskonałą przyczepnością do podłoża, dzięki czemu znacząco zwiększa się bezpieczeństwo jazdy podczas szybkich zakrętów. Bieżnik opon należy dopasować oczywiście do swojego indywidualnego stylu jazdy. Osoby, które jeżdżą głównie po mieście nie potrzebują mocno terenowych opon. Do jazdy po asfalcie najlepiej nadają się opony z dość gładkim bieżnikiem, który nie będzie marnował naszych sił na oporach toczenia.

Odpowiednie ciśnienie

Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał profesjonalnych opon pamiętać należy oczywiście o odpowiednim ciśnieniu. Nawet najlepszy rowerzysta może złapać gumę na trasie. Aby zniwelować ryzyko, warto postawić na opony ze zwiększoną odpornością na przebicie. Producenci stosują nie tylko dodatkowe wkładki, ale również wzmocnione ścianki.

Niestety nawet najlepsze jakościowo opony nie zabezpieczą nas w 100% przed złapaniem kapcia. Bardzo ważne jest także to, aby zachować odpowiednie ciśnienie w oponach. Każdy producent opon podaje, jakie jest optymalne ciśnienie w wybranych modelach opon. Ciśnienie w dużej mierze zależy również od podłoża oraz od masy samego rowerzysty.

Wysokie ciśnienie zmniejsza opory toczenia, ale niestety negatywnie wpływa na komfort samej jazdy. Mniejsze ciśnienie zapewnia z kolei lepszy komfort jazdy i doskonałą przyczepność w trudnych warunkach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/elektryczne-cat-96 rowery elektryczne Kraków.

http://codilab.pl/bezpieczne-jezdziectwo-kask-na-konia-czy-toczek/ http://warnstam.org/czaprak-co-nalezy-o-nim-wiedziec/ http://humpday.com.pl/jazda-konna-sport-ktory-rozwija/