Modelowanie poprzez nakłuwanie – zabiegi iniekcyjne na ciało

Sposobem na redukcję cellulitu i wyszczuplanie ciała są m.in. zabiegi iniekcyjne na ciało. Poznaj skuteczne terapie.

Modelowanie poprzez nakłuwanie – skuteczne zabiegi iniekcyjne na ciało

Kliniki medycyny estetycznej oferują szereg terapii wyszczuplających i modelujących ciało z użyciem różnych technik. Są to nie tylko procedury przy użyciu nowoczesnych technologii, jak ultradźwięki czy masaż próżniowy, ale też zabiegi iniekcyjne na ciało. Wstrzyknięcie odpowiednich substancji pozwala na rozpuszczenie tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu i ujędrnienie skóry. Przedstawiamy trzy sprawdzone metody modelowania ciała poprzez iniekcję.

Wskazania do zabiegów iniekcyjnych na ciało

Zabiegi iniekcyjne polegają głównie na wstrzyknięciu pod skórę określonych substancji aktywnych, które mają pomóc w wyeliminowaniu konkretnego defektu estetycznego. Kojarzymy je głównie z zabiegami na twarz, ale jest też wiele terapii z użyciem igieł, które przeznaczone są do upiększania innych części ciała. Podskórne podanie specjalnych preparatów umożliwia stymulowanie procesów regeneracyjnych w skórze, ujędrnić ją, zredukować cellulit, a nawet usunąć oporną tkankę tłuszczową. Poniżej przedstawiamy trzy iniekcyjne zabiegi modelujące ciało, z których skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza to innowacyjny zabieg iniekcyjny na ciało, który polega na miejscowym wprowadzeniu preparatu na bazie fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu. Tłuszcz zawarty pod skórą po podaniu tej mieszanki ulega nieodwracalnemu uszkodzeniu. Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, rozpadają się, a ich zawartość transportowana jest do wątroby, która zajmuje się ich metabolizmem i usunięciem z organizmu. Dzięki temu możliwa jest efektywna redukcja tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała.

Zabieg iniekcyjny na ciało przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Dla pełnego komfortu stosuje się znieczulenie miejscowe. Procedura polega na wykonaniu serii zastrzyków, a ilość zastosowanego preparatu jest precyzyjnie dobierana, dlatego zabieg jest całkowicie bezpieczny i maksymalnie skuteczny. W miejscach wstrzyknięć powstają lekkie stany zapalne, które zapoczątkowują proces usuwania tkanki tłuszczowej.

Karboksyterapia

Karboksyterapia to nic innego jak mezoterapia igłowa z użyciem czystego dwutlenku węgla. Wstrzyknięty śródskórnie dwutlenek węgla stymuluje produkcję kolagenu i redukuje tkankę tłuszczową. Celem tego zabiegu iniekcyjnego na ciało jest usprawnienie mikrokrążenia, poprawa elastyczności skóry i redukcja takich problemów, jak zmarszczki, cellulit czy rozstępy.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej i jest praktycznie bezbolesny. W razie obawy przed bólem można skorzystać ze znieczulenia miejscowego kremem anestetycznym. Lekarz wstrzykuje niewielką ilość gazu pod skórę za pomocą cienkiej igły połączonej ze zbiornikiem CO2 przy pomocy plastikowej rurki. Zbiornik z dwutlenkiem węgla wyposażony jest w regulator przepływu, dzięki czemu lekarz może  dokładnie dopasować ilość emitowanego gazu.

Mezoterapia igłowa Alidya

Alidya to preparat to mezoterapii igłowej, którego działanie ukierunkowane jest na usuwanie cellulitu i zapobieganie jego powstawaniu. Substancje użyte w mezokoktajlu neutralizują toksyczne jony żelaza, które są odpowiedzialne m.in. za powstawanie cellulitu. Alidya detoksykuje, przywraca naturalne pH tkanek i zapewnia równowagę struktury tkanki tłuszczowej. Ten bogaty w aminokwasy i cukrowce preparat poprawia także krążenie tętnicze i drenaż osmotyczny istoty międzykomórkowej oraz korzystnie wpływa na odbudowę białek tworzących macierz. Zabieg iniekcyjny na ciało Alidya przyczynia się również do eliminacji wolnych rodników.

Roztwór podawany jest bardzo powierzchownie w warstwę skóry. Dla pełnego komfortu skóra znieczulana jest kremem anestetycznym. Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Mezoterapia Alidya przywraca skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. Powoduje zmniejszenie obrzęku i redukcję cellulitu. Działa również profilaktycznie. Nawet u osób, u których nie ma jeszcze objawów cellulitu, wzmacnia system obronny tkanek przed szkodliwym działaniem jonów żelaza i zmniejsza ryzyko powstawania „pomarańczowej skórki”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów iniekcyjnych na ciało, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

https://hamam-project.org https://corralesartists.org https://bibliotecalibre.org