Kuchnia w stylu retro – postaw na styl amerykański!

Moda na wnętrza w stylu retro nie przemija – w polskich domach widać dużo inspiracji zarówno polskim designem lat 60. i 70, jak również stylem retro w wersji amerykańskiej. Ten ostatni szczególnie widoczny jest w naszych kuchniach. Jakie meble kuchenne wybrać, aby zaaranżować ciekawe i funkcjonalne wnętrze? Możliwości jest kilka!

Kuchnie inspirowane modą retro

Czym odznaczają się kuchnie retro? Przede wszystkim warto określić kolorystykę – ta powinna być stonowana. najczęściej wykorzystywane zestawienia kolorystyczne to brąz, czerń, zieleń, zgaszony żółty. Jeśli interesują nas desenie to wykorzystujemy wyłącznie te geometryczne, niezwykle modne w latach 60. Kuchnie w stylu retro to idealnie stworzona przestrzeń wyróżniająca się przede wszystkim funkcjonalnością. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wykorzystali nowoczesne rozwiązania i harmonijnie wpletli je w nasze wnętrza.

Jakie meble kuchenne wybrać?

Wybór jest niezwykle szeroki – w kolekcjach topowych producentów bez trudu znajdziemy zestawy, które idealnie wpiszą się w trend mody retro. Stawiajmy na trwale laminaty imitujące drewno, ale również powierzchnie gładkie, chropowate. Istotne są materiały – muszą być one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu. Wierzchnia warstwa mebla powinna być również łatwa w czyszczeniu.

Szukając mebli dopasujmy je także do wnętrza – tu z pomocą przyjdą nam sami projektanci. W kolekcjach znajdziemy dziesiątki elementów, które pozwolą na funkcjonalne zaaranżowanie zarówno dużych, jak i małych i problematycznych kuchni. Słupki niskie i wysokie, szafki wiszące czy szuflady cargo to tylko niektóre z chętnie wykorzystywanych mebli w naszych kuchniach. Całość uzupełnijmy odpowiednimi dodatkami. Warto wykorzystać także meble pod zabudowę sprzętów AGD.

https://poznajauditt.pl/gdzie-mozna-wyslac-dziecko-na-wakacje/ https://corralesartists.org/dobrze-dobrane-czapsy-do-jazdy-konnej/ https://benmizrachi.com/praktyczna-sofa-narozna-ogrodowa/