Jaki materiał na piżamę jest najlepszy?

Podczas wyboru bielizny nocnej, elementem, do którego klienci przywiązują największą wagę jest oprócz kroju – materiał. Ważna jest zarówno grubość splotu, jak i jakość użytego do produkcji materiału. To od niego bowiem zależy w głównej mierze komfort podczas snu. Dowiedz się wszystkiego o najlepszych materiałach wykorzystywanych do produkcji piżam damskich.

Ponadczasowa bawełna

Tkaniny bawełniane to jedne z bardziej uniwersalnych materiałów, wykorzystywanych zarówno do produkcji piżam, jak i innych elementów garderoby. Piżamy damskie, wykonane z bawełny, charakteryzują się średnim stopniem wchłaniania wilgoci, jednak miękkość oraz wysoka jakość sprawiają, że wciąż stanowią najpopularniejszy materiał spośród wszystkich tkanin używanych do produkcji piżam.

Piżamy bawełniane doskonale sprawdzą się przez cały rok, ponieważ produkowane są z zachowaniem różnej gęstości splotu włókien – w zimę pozwolą dogrzać organizm, latem zagwarantują odpowiednią przepuszczalność.

Nowoczesna wiskoza

Kolejną tkaniną, często wykorzystywaną do produkcji damskich piżam, jest wiskoza. Wytwarzanie tego materiału jest ściśle związane z obróbką celulozy, co czyni wiskozę w pełni naturalnym i przepuszczalnym materiałem. Piżamy damskie z wiskozy są zazwyczaj delikatne i cienkie, dzięki czemu są chętnie stosowane przez panie w okresie wiosenno-letnim.

Podczas badań laboratoryjnych dowiedziono, że wiskoza wykazuje dużą wchłanialność wilgoci, co zapewnia wysoki komfort jej użytkowania. Posiada także właściwości odstraszające mole i inne owady, a także pleśń i grzyby. Dzięki temu piżamy damskie wykonane z wiskozy są trwałe i komfortowe. Tkanina ta jest bardzo miękka i delikatna w dotyku, a także hipoalergiczna, co z pewnością ucieszy osoby zmagające się z alergiami skórnymi.

Mikromodal

Nowoczesna tkanina, jaką jest mikromodal, to materiał zapewniający maksymalny komfort podczas snu. Mikromodal wykorzystywany jest nie tylko do produkcji piżam, ale i pościeli czy odzieży sportowej. Otrzymywany jest z włókien celulozowych, pochodzących z wiskozy. Dzięki temu, podobnie jak wspomniana wiskoza, tkanina ta jest wysoce higroskopijna, a także odporna na powstawanie pleśni czy grzybów.

Struktura mikromodalu jest delikatnie błyszcząca, dzięki czemu wygląd piżamy damskiej jest estetyczny i bardzo elegancki. Co więcej, tkanina ta posiada właściwości pozwalające na regulację temperatury skóry. Włókna mikomodalu wolno się starzeją, a sama tkanina pozostaje długo w dobrej kondycji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie piżamy damskie https://ekskluzywna.pl/pizamy-damskie.

https://opentstreetmap.org https://iotwock.info/artykul/na-co-zwrocic-uwage/1387478 https://yourpbc.org