Jak lepiej zadbać o motocykl?

Poruszanie się po mieście na motocyklu to z pewnością spore ułatwienie. Duże miasta, takie jak Warszawa czy Kraków pozwalają motocyklistom poruszać się po buspasach, co skraca czas jazdy. Warto jednak pamiętać, że motocykle to nie tylko przywileje. Właściciele jednośladów muszą pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu oraz przeglądzie.

Obowiązkowe ubezpieczenie motocykla w formie OC

Ubezpieczenie motocykla to najważniejsze zagadnienie, o którym należy pamiętać. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to polisa wymagana przez polskie prawo i każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi ją wykupić. Roczna polisa OC to ubezpieczenie, które co do zasady chroni interesy innych użytkowników drogi. W razie kolizji czy wypadku to właśnie polisa sprawy pokrywa podstawowe szkody. Jeśli nie posiadamy ważnej polisy, a jesteśmy sprawcami wypadku, to wszelkie szkody musimy zapłacić z własnej kieszeni! Polisa OC nie ma stałej ceny – wysokość składki zależy od różnych czynników, w tym wieku posiadacza motocykla, posiadanych przez niego zniżek, ale też wieku motocykla, marki, pojemności baku. Warto pamiętać, że ubezpieczenie OC jest dokumentem sprawdzanym podczas każdej kontroli drogowej. Brak ważnej polisy naraża na wysokie mandaty!

Dodatkowe ubezpieczenie dla motocykla – autocasco

Warto wiedzieć, że OC to nie jedyna polisa dostępna na polskim rynku (ale jedyna obowiązkowa!). Chcąc lepiej chronić własne mienie, warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu w formie AC. Autocasco to polisa dedykowana dla motocykli nowych i kilkuletnich, a zakres ochrony wybiera właściciel maszyny. Polisa AC nie ma stałej ceny – jej wysokość zależy od tego, jakie pakiety zostaną wybrane. Im szersza ochrona motocykla, tym wyższa składka OC. Dodatkową opcją może być też ubezpieczenie Assistance, które przydaje się w trakcie podróży.

https://etc-sa.com https://ogwnetrza.pl Biurko dla dziewczynki