Domy szkieletowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Domy szkieletowe lub inaczej zwane – domy drewniane – kojarzone były dotąd z porą letnią i działkami do odpoczynku. Wraz z polepszeniem jakości budowy można na takie domy zdecydować się również na cały rok. Warto jednak dowiedzieć się o nich kilku rzeczy zanim rozpoczniemy ich definitywną budowę.

Domy szkieletowe – ogólnie

Dlaczego technika szkieletowa budowania domów drewnianych zyskuje na popularności? Ponieważ takie domy szkieletowe są proekologiczne, wysoko energooszczędne i zgodne z naturą. Do tego dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki można uzyskać bardzo wysokie parametry cieplne, dzięki czemu w zimie nie będziemy musieli obawiać się szybkiego wychłodzenia. Aby tradycyjny dom murowany mógł osiągnąć tak wysokie parametry cieplne potrzebna jest duza ilość czasu, jak również ogromne nakłady finansowe. Nie zapominajmy również o tym, że domy drewniane mogą stać się domami pasywnymi, niskoenergetycznymi. Do tego ich wygląd nie musi się niczym różnić od domów murowanych.

Budowa domów kanadyjskich

Domy szkieletowe lub inaczej zwane domy kanadyjskie tworzone są w bardzo szybki sposób. Murowane domy oraz ich stworzenie zajmują bardzo dużo czasu, chociażby ze względu na dużą ilość prac “mokrych”. Jeżeli postawimy na domy z bali lub z gotowych prefabrykatów dostarczanych na plac budowy to w ciągu miesiąca możemy mieć gotowy domek do zamieszkania o małych rozmiarach (domki letniskowe). W przypadku domów całorocznych warto postawić na większe rozmiary. Jednak ich postawienie nie powinno przekroczyć maksymalnie siedmiu miesięcy. 

https://beesafe.pl/porady/jazda-po-rondzie/ https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/467-meble-boho-do-sypialni