Czy codzienna dieta ma wpływ na nasze zdrowie?

Sposób żywienia ma niebanalny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie – przekonują lekarze. Mając praktycznie nieograniczony dostęp do różnych produktów spożywczych z całego świata, nierzadko wybieramy te mniej wartościowe, kaloryczne, które bardziej nam szkodzą. Jak jeść zdrowo, szczególnie w okresie zimy

Dieta zgodna z zasadami piramidy żywienia

Chcąc jak najlepiej zadbać o prawidłowe żywienie, warto zwrócić uwagę na piramidę żywieniową. Przedstawia ona najlepiej to, w jaki sposób powinniśmy dobierać codzienne produktu. U podstawy piramidy żywienia znaleźć można warzywa i owoce – powinny być one spożywane świeże, nieprzetworzone. Takie warzywa i owoce posiadają najwięcej witamin. W codziennych posiłkach warto uwzględnić również produkty zbożowe – posiadają one wiele witamin i naturalnego błonnika, który pozwoli na regulowanie pracy jelit. W środkowej części piramidy znajdują się przetwory mleczne – warto jednak zwrócić uwagę, by były one wartościowe. Dobrym przykładem są kefiry, maślanki, naturalne jogurty. 1-2 razy w tygodniu warto również sięgać po chude mięso oraz ryby – są one źródłem białka, niezbędnego do budowania mięśni.

Jak w prosty sposób urozmaicić codzienną dietę?

Jak z prostych składników otworzyć wyjątkowe dania? Okazuje się, że nie trzeba wiele. Wykorzystując dostępne książki kucharskie, ale też przepisy w sieci, możemy wykreować niebanalne dania, które z pewnością przypadną do gustu domownikom oraz gościom. Przykładem może być sałatka ziemniaczana kartoffelsalat po bawarsku. Ta prosta sałatka z pewnością sprawdzi się jako przekąska podczas wizyty gości, może być również oryginalnym uzupełnieniem dla klasycznego obiadu składającego się z wybranego mięsa. Szukając prostych przepisów na niebanalne smaki, warto sięgnąć po przepisy na zupy – to idealne rozwiązanie, aby się rozgrzać w czasie chłodniejszych, zimowych dni.

 

https://lubsacro.pl https://etc-sa.com https://catapultconsultingsolutions.com