Jakie sztućce kupić do własnej jadalni?

Nowoczesne sztućce to dzisiaj nie tylko element niezbędny do wygodnego spożywania posiłków – projektanci i producenci przekonują nas, że sztućce to dzisiaj też produkt, który całkowicie zmienia estetykę stołu. Nie ma w tym przesady: pięknie zdobione sztućce przyciągają wzrok i sprawiają, że stół jest bardziej elegancki, a każdy posiłek: przyjemniejszy. Jaki zestaw sztućców wybrać co naszego stołu?

Nowoczesne sztućce na stole

Jak tworzone są dzisiaj komplety sztućców stołowych? Podstawą jest tu zastosowanie odpowiednich materiałów – najchętniej wybierana jest stal nierdzewna, która nie tylko jest odporna na odkształcanie czy na zarysowania, ale też nie poddaje się działaniu wilgoci czy korozji. Nowoczesne sztućce są też odpowiednio profilowane i wyważone, aby ich trzymanie w dłoni nie sprawiało problemów i aby samo jedzenie było przyjemnością. Sztućce oferowane są w rozbudowanych zestawach – wiele z nich zakupimy w ozdobnych walizkach, co sprawia, że taki komplet to idealny prezent z okazji ślubu. Dodatkowo nasze sztućce możemy wzbogacić o odpowiedni grawer, np. inicjały.

Jaki sztućce wybrać do własnego stołu?

Szukając idealnych sztućców na własny stół przede wszystkim skupiamy się na zdobieniach – i tu projektanci nie pozostawili nam prostego wyboru. Bez trudu znajdziemy zestaw sztućców o klasycznych zdobieniach, np. z ornamentami czy motywami florystycznymi. Wielu kupujących rozgląda się za zestawami inspirowanymi najbardziej popularnymi trendami: skandynawskim i minimalistycznym. W tych zestawach trzonki sztućców są nieco wydłużone, a ich linia wysmuklona. Warto zwrócić uwagę na kolekcje specjalne, takie jak komplety widelczyków do ciast czy łyżeczek do kawy czy herbaty. Ciekawymi są również komplety sztućców dedykowanych dzieciom.

 

 

Read Previous

Komoda czy szafa – co wybrać?

Read Next

Szare kuchnie w ciekawych aranżacjach